به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، با حضور استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان شرکت‌های نفت گاز و پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی سیزدهمین دوره نمایشگاه تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در پارس جنوبی راه‌اندازی شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه نمایشگاه تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی به مدت چهار روز در مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی پارس در عسلویه ایجاد شده است اظهار داشت: مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی پارس از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر به‌شمار می‌رود.

مهرداد ابراهیمی با بیان اینکه این نمایشگاه در گسترده شش هزار متر مربع راه‌اندازی شده است گفت: در این نمایشگاه برترین سازندگان و تولیدکنندگان، قطعات و تجهیزات مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، جدیدترین محصولات، فنّاوری دانش‌بنیان، در فضایی به گستره شش هزار متر مربع در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

وی افزود: در حاشیه این نمایشگاه ضمن برپایی کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی، قرارداد و تفاهم‌نامه‌ای به منظور استفاده حداکثری از توان سازندگان داخلی میان شرکت‌های ایرانی و صنایع عظیم مستقر در منطقه منعقد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر با تشریح جایگاه کم نظیر منطقه پارس جنوبی در تأمین گاز و سایر فراورده‌های پتروشیمی کشور خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه که ۱۸۰ شرکت محصولات خود را عرضه کرده‌اند، زنجیرۀ کامل از فعالیت‌های شرکت‌های فعال در عرصه تولید، فرآوری و صادرات محصولات نفتی با هدف ایجاد ارتباط نزدیک میان صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز به نمایش در آمده است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی عسلویه گفت: این نمایشگاه سومین رویداد نمایشگاهی است که در چند وقت اخیر به همت پارک علم و فنّاوری استان بوشهر در پایتخت اقتصادی ایران اسلامی برپا می‌شود و در آن بیش از ۱۸۰ شرکت از فعالین اقتصادی بخش خصوصی حضور دارند.

سخاوت اسدی افزود: این نمایشگاه فرصتی برای عرضه توانمندی‌ها و ارائه آخرین فناوری‌ها در زمینه صنعت نفت و گاز است.

وی ادامه داد: جوانان و مدیران جبهه اقتصادی کشور تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کرده‌اند و ما حصل تلاش‌ها و اختراعات این قشر امروز در قالب فنّاوری و تجهیزات مورد نیاز صنعت در این نمایشگاه عرضه شده و این تولیدات نقطه قوت کشور ما در مقابله با تحریم‌ها است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژٰه اقتصادی انرژی پارس در پایان گفت، به همه سرمایه‌گذاران در زمینه صنایع نفت و گاز عرض می‌کنم که برای تولیدکنندگان تمهیدات و تسهیلات ویژه‌ای در سازمان منطقه ویژه پارس داریم. سرمایه‌گذاران می‌توانند مراکز تولیدی خود را به منطقه پارس جنوبی منتقل کنند و برای تولید کنندگان و عرضه کنندگان خدمات، فرصت مناسبی در پارس جنوبی فراهم است.

منبع: www.mana.ir